Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kronika religijna (21-26 XI)

Kronika religijna (21-26 XI)

27.11.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Nie bójmy się przyszłości, nawet jeśli w naszej codzienności zdarzają się trudności - wezwał Benedykt XVI podczas modlitwy "Anioł Pański". Chrystus zapewnia przecież, że historia będzie miała swój szczęśliwy koniec. "To On jest Początkiem i Końcem i zapewnia nas, że każdy akt miłości ma sens powszechny" - powiedział Papież. Wspominając o obchodzonym 21 listopada Dniu Życia Konsekrowanego powiedział, że klasztor to oaza duchowa, która wskazuje współczesnemu światu, iż Bóg jest niewyczerpanym źródłem miłości.
  • Znaczenie wychowania człowieka do odpowiedzialności przed Bogiem i ludźmi podkreślił Papież podczas środowej audiencji ogólnej. Benedykt XVI kontynuował rozważania o św. Hieronimie, twórcy łacińskiego przekładu Biblii. Poświęcił on liczne dzieła wychowaniu młodych: pisał, że jest ono warunkiem postępu, pokoju i wyrzeczenia się przemocy. Upominał się także...
6839

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]