Reklama

Kronika religijna (21-26 XI)

Kronika religijna (21-26 XI)

27.11.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Nie bójmy się przyszłości, nawet jeśli w naszej codzienności zdarzają się trudności - wezwał Benedykt XVI podczas modlitwy "Anioł Pański". Chrystus zapewnia przecież, że historia będzie miała swój szczęśliwy koniec. "To On jest Początkiem i Końcem i zapewnia nas, że każdy akt miłości ma sens powszechny" - powiedział Papież. Wspominając o obchodzonym 21 listopada Dniu Życia Konsekrowanego powiedział, że klasztor to oaza duchowa, która wskazuje współczesnemu światu, iż Bóg jest niewyczerpanym źródłem miłości.
  • Znaczenie wychowania człowieka do odpowiedzialności przed Bogiem i ludźmi podkreślił Papież podczas środowej audiencji ogólnej. Benedykt XVI kontynuował rozważania o św. Hieronimie, twórcy łacińskiego przekładu Biblii. Poświęcił on liczne dzieła wychowaniu młodych: pisał, że jest ono warunkiem postępu, pokoju i wyrzeczenia się przemocy. Upominał się także...
6839

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]