Reklama

Kronika religijna (20-26 II)

Kronika religijna (20-26 II)

27.02.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Benedykt XVI ogłosił piętnastu nowych kardynałów (zobacz tekst obok).
  • Papież wezwał wiernych do oczyszczenia z grzechów i zaufania Bożemu miłosierdziu. "Człowiek sparaliżowany grzechem potrzebuje Bożego miłosierdzia, które Chrystus przyszedł mu ofiarować, aby uzdrowiony w sercu mógł rozkwitnąć całym swoim życiem" - powiedział Benedykt XVI w rozważaniach przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" (19 lutego). Papież przypomniał, że tylko miłość Boga jest "prawdziwą mocą, która odnawia świat".

Benedykt XVI odniósł się do aktów przemocy w krajach muzułmańskich po opublikowaniu w europejskich gazetach karykatur Mahometa: "Nietolerancja i...

7527

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]