Reklama

Kronika religijna (17-23 VII)

Kronika religijna (17-23 VII)

24.07.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Papież ogłosił niedzielę 23 lipca dniem modlitwy i pokuty w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. Benedykt XVI zaapelował o modlitwę, aby "natychmiast ustała wymiana ognia między stronami, aby szybko przywrócono korytarze humanitarne w celu umożliwienia niesienia pomocy cierpiącej ludności, aby rozpoczęły się rozsądne i odpowiedzialne rozmowy i aby położyć kres sytuacjom niesprawiedliwości".
  • Zaniepokojenie walkami na Bliskim Wschodzie Papież wyraził także podczas modlitwy "Anioł Pański" (16 lipca). "U źródeł tak bezlitosnych konfliktów leżą niestety obiektywne sytuacje pogwałcenia prawa i sprawiedliwości. Nie można jednak usprawiedliwić ani aktów terrorystycznych, ani odwetu, przede wszystkim gdy mają tragiczne następstwa dla ludności cywilnej" - powiedział Papież do pielgrzymów zgromadzonych w Les Combes w Dolinie Aosty, gdzie przebywa na wakacjach.
  • ...
7881

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]