Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

04.01.2006
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • "Pokój w prawdzie" to tytuł orędzia Benedykta XVI na Światowy Dzień Pokoju (1 stycznia). Więcej .
  • O bohaterstwie współczesnych męczenników mówił Benedykt XVI podczas modlitwy "Anioł Pański" w drugi dzień Bożego Narodzenia. Papież nawiązał do obchodzonego w tym dniu wspomnienia św. Szczepana. "Jakże nie przyznać, że i w naszych czasach w różnych stronach świata wyznawanie wiary chrześcijańskiej wymaga heroizmu męczenników? Jakże nie powiedzieć z kolei, że wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma prześladowań, życie zgodnie z Ewangelią wymaga wysokiej ceny?" - pytał Papież. Modlił się również: "Kontemplując Boskie Dzieciątko w ramionach Maryi i patrząc na przykład świętego Szczepana prosimy Boga o łaskę konsekwentnego przeżywania naszej wiary, abyśmy zawsze gotowi byli odpowiedzieć każdemu, kto pyta nas o powód nadziei, która jest w nas".
  • Środowa...
7803

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]