Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

13.11.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O ostatniej sesji Soboru Watykańskiego II i uchwalonych wtedy dokumentach mówił Benedykt XVI w rozważaniach przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" (30 października). W 40. rocznicę zakończenia Vaticanum Secundum Papież zachęcił do lektury dokumentów na temat wychowania chrześcijańskiego i stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich, aby "stale ożywiać ducha Soboru".
  • Benedykt XVI wezwał do naśladowania Chrystusa w życiu codziennym. Przed modlitwą "Anioł Pański" we wspomnienie Wszystkich Świętych podkreślił, że nowe życie otrzymane na Chrzcie "nie ulega zepsuciu i mocy śmierci". Pozdrawiając Polaków, Papież powiedział: "Łączę się duchowo ze wszystkimi, którzy dzisiaj odwiedzają groby swoich zmarłych. Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o naszym powołaniu do świętości. Na tej drodze niech was wspomaga Maryja, Królowa Wszystkich Świętych"....
9440

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]