Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

28.08.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Benedykt XVI odbył swoją pierwszą zagraniczną podróż: do Niemiec, gdzie uczestniczył w XX Światowych Dniach Młodzieży w Kolonii.
  • Śmierć Brata Rogera poruszyła Benedykta XVI. Papież wspomniał o zamordowanym protestancie podczas środowej audiencji ogólnej. Ujawnił treść “bardzo wzruszającego i przyjacielskiego listu", który otrzymał dzień wcześniej od założyciela ekumenicznej wspólnoty w Taizé. “Poinformował mnie - powiedział Papież - że całym sercem jest ze mną i z wszystkimi, którzy gromadzą się w Kolonii. Mówił następnie, że ze względu na stan swego zdrowia osobiście nie może udać się do Kolonii, ale będzie tam duchowo, będą tam jego współbracia. Na koniec zaś pisze w tym liście, że pragnie jak najszybciej przybyć do Rzymu, by spotkać się ze mną i powiedzieć mi, że cała wspólnota w Taizé pragnie iść razem z Papieżem. Po czym własną ręką dopisał: »Ojcze...
9180

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]