Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

28.11.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Soborowa konstytucja “Lumen gentium" była “milowym krokiem w marszu Kościoła po drogach współczesnego świata" - powiedział Jan Paweł II przez niedzielną modlitwą “Anioł Pański". Nawiązując do 40. rocznicy ogłoszenia dokumentu, podkreślił, że konstytucja pobudziła katolików do wzięcia odpowiedzialności za budowę Królestwa Chrystusowego, które w pełni zrealizuje się dopiero poza historią. “Ewangeliczne ożywianie porządku doczesnego jest bowiem obowiązkiem każdego ochrzczonego" - przypomniał Jan Paweł II.
  • O znaczeniu dziękczynienia Bogu mówił Jan Paweł II, komentując Psalm 67. podczas środowej audiencji ogólnej. To kolejne nauczanie papieskie z cyklu poświęconego miejscu Nieszporów w Liturgii Godzin. “Musimy zburzyć istniejące mury podziałów, wrogości i nienawiści, aby rodzina dzieci Bożych mogła się spotkać na nowo w harmonii przy jednym stole, aby błogosławić...
8773

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]