Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

29.02.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • W uroczystość Katedry św. Piotra Jan Paweł II mówił o znaczeniu prymatu Piotrowego - “szczególnej posługi, jaką Bóg powierzył przywódcy Apostołów, by utwierdzał i prowadził Kościół w jedności wiary". W rozważaniach przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański" Papież podkreślił, że ta niezbędna misja “nie opiera się na zdolnościach ludzkich, lecz na samym Chrystusie, który jest kamieniem węgielnym wspólnoty Kościoła".
  • Technologia nie może zastąpić prawdziwego ojcostwa i macierzyństwa - podkreślił Jan Paweł II, przemawiając do uczestników sesji plenarnej Papieskiej Akademii Życia. Konferencja z okazji 10-lecia Akademii poświęcona była problematyce sztucznego zapłodnienia. Jan Paweł II stwierdził, że technologia, która zastępuje prawdziwe ojcostwo i macierzyństwo, zagraża godności zarówno rodziców, jak i poczętych w ten sposób dzieci. Papież przypomniał, że celem...
8082

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]