Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Kronika religijna

Kronika religijna

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Papież po raz kolejny zaapelował o zaprzestanie rozlewu krwi w Iraku i Ziemi Świętej. “Z wielkim smutkiem odnotowuję tragiczne informacje, jakie docierają z Ziemi Świętej i Iraku" - powiedział Jan Paweł II przed niedzielną modlitwą “Regina Coeli". Zapewnił, że myślą i modlitwą jest blisko rodzin i tych, którzy drżą o losy najbliższych, szczególnie zatrzymanych jako zakładnicy. Jan Paweł II zwrócił się do porywaczy o “okazanie ludzkich uczuć". “Błagam ich, by przywrócili rodzinom osoby, które znalazły się w ich rękach" - powiedział Papież. Przemawiając po polsku, nawiązał do krakowskich uroczystości: “Dziś, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, pielgrzymuję duchowo do Łagiewnik, aby modlić się ze wszystkimi pielgrzymami o miłosierdzie, którego dziś tak bardzo potrzebuje świat".
  • “Nieustannie zawierzam Jezusowi miłosiernemu Polskę i cały świat" - powiedział Jan...
7396

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]