Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Papież po raz kolejny zaapelował o zaprzestanie rozlewu krwi w Iraku i Ziemi Świętej. “Z wielkim smutkiem odnotowuję tragiczne informacje, jakie docierają z Ziemi Świętej i Iraku" - powiedział Jan Paweł II przed niedzielną modlitwą “Regina Coeli". Zapewnił, że myślą i modlitwą jest blisko rodzin i tych, którzy drżą o losy najbliższych, szczególnie zatrzymanych jako zakładnicy. Jan Paweł II zwrócił się do porywaczy o “okazanie ludzkich uczuć". “Błagam ich, by przywrócili rodzinom osoby, które znalazły się w ich rękach" - powiedział Papież. Przemawiając po polsku, nawiązał do krakowskich uroczystości: “Dziś, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, pielgrzymuję duchowo do Łagiewnik, aby modlić się ze wszystkimi pielgrzymami o miłosierdzie, którego dziś tak bardzo potrzebuje świat".
  • “Nieustannie zawierzam Jezusowi miłosiernemu Polskę i cały świat" - powiedział Jan...
7396

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]