Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

22.08.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Jan Paweł II odbył pielgrzymkę do Lourdes we Francji (14 i 15 sierpnia). Motywem jego 104. podróży były obchody 150-lecia ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.
  • Papież wezwał młodych Rosjan do strzeżenia i przekazywania innym tradycji chrześcijańskiej. Taki apel znalazł się w orędziu z okazji spotkania młodzieży katolickiej w Irkucku, zorganizowanego w dniach 11-15 sierpnia w ramach przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży 2005 w Kolonii. Choć Kościół katolicki w Rosji prześladowano, pozostał wierny Chrystusowi - przypomniał Jan Paweł II. W cierpieniu dla Ewangelii katolicy stanęli ramię w ramię z prawosławnymi i protestantami, a “ich świadectwo stało się dla nas wszystkich wspólnym dziedzictwem". Kościół wiąże wielkie nadzieje z młodzieżą: “z ufnością oczekuje od was entuzjazmu, a od siły waszej młodości nowej energii dla swojej misji". Papież...
7360

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]