Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

13.06.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Jan Paweł II przebywał z dwudniową wizytą w Szwajcarii
  • Papież przyjął w Watykanie prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a W. Busha (4 czerwca). Po blisko 20-minutowej rozmowie w cztery oczy Jan Paweł II wygłosił przemówienie. Wyraził w nim pragnienie, by trudna sytuacja w Iraku jak najszybciej się unormowała “przy aktywnym udziale społeczności międzynarodowej, a zwłaszcza ONZ", aby “zapewnić szybkie przywrócenie suwerenności" kraju. Nawiązał także do skandalu z torturowaniem irackich więźniów: “W ostatnich tygodniach wyszły na jaw inne godne ubolewania wydarzenia, które zaniepokoiły obywatelskie i religijne sumienie wszystkich i jeszcze bardziej utrudniły szczere i zdecydowane oddanie wspólnym wartościom ludzkim: brak takiego oddania uniemożliwia położenie kresu wojnie i terroryzmowi". Papież z uznaniem mówił natomiast o zaangażowaniu USA w pomoc...
7080

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]