Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Czas Adwentu oznacza przede wszystkim obudzenie w sobie i w całym świecie nadziei na pokój - przypomniał Jan Paweł II przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański". Papież mówił, że “z głębokim bólem" myśli o przemocy m.in. w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Wezwał przywódców wielkich religii do połączenia wysiłków w głoszeniu przebaczenia i pojednania. Nawiązał też do obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Chorych na AIDS. Jan Paweł II zapewnił cierpiących, że pamięta o nich w modlitwach oraz dodał otuchy tym, którzy pomagają nosicielom wirusa HIV. Pozdrowił również tych, którzy rozpoczęli międzynarodową kampanię przeciw karze śmierci - wśród nich szczególnie członków rzymskiej Wspólnoty św. Idziego.
  • Delegacja Stolicy Apostolskiej uczestniczyła w uroczystościach ku czci św. Andrzeja w prawosławnym Patriarchacie Ekumenicznym w Stambule. Na jej czele stał...
8893

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]