Reklama

Kraków, listopad 1939...

Kraków, listopad 1939...

05.12.2004
Czyta się kilka minut
Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tyle razy przynosiłem tutaj rozmaite podania, słuchałem wykładów... Dzisiaj, w późnolistopadowe południe, Collegium stało się naturalną scenerią filmową. Nie po raz pierwszy, zapewne nie ostatni.
T

Trwają zdjęcia do telewizyjnego filmu “Historia Karola" opowiadającego o młodości Jana Pawła II. Scenariusz powstał na podstawie książki znanego włoskiego watykanisty Gianfranco Svidercoschiego, który przed kilkunastu laty opisał losy przyjaźni dwóch chłopców z Wadowic: Karola Wojtyły i pochodzącego z rodziny żydowskiej Jurka Klugera. Filmowa “Historia Karola" została podzielona na dwie części. W części pierwszej oglądamy młodość Wojtyły w Wadowicach oraz fragment biografii wojennej późniejszego Papieża. Część druga ukazuje metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę na tle ponurych lat komunizmu aż do pamiętnego konklawe. W finale zostaną pokazane zdjęcia dokumentalne, ukazujące Jana Pawła II w najważniejszych momentach jego pontyfikatu.

Sonderaktion Krakau

Przed neogotyckim gmachem Collegium Novum z piskiem opon zatrzymują się...

7931

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]