Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.02.2019
Czyta się kilka minut
4 – 10 lutego
M

Mocno

W tradycyjnie już dla tego pisma zajawionej jako „mocna” rozmowie z tygodnikiem „Sieci” Jarosław Kaczyński mówi, że w kwestii negocjowania z austriackim biznesmenem planów budowy wieżowca przy ul. Srebrnej „był pod pewnym naciskiem moralnym ze strony części rodziny”, a poza tym wszystko przebiegało zgodnie z prawem.

Szczerze

„Bo nie lubię Tadeusza Mazowieckiego” – odpowiedziała Zofia Romaszewska w radiu RMF na pytanie, dlaczego uważa, że postawienie pomnika pierwszego premiera III RP w Warszawie nie jest dobrym pomysłem.

Odważnie

Lider nowego ugrupowania Wiosna Robert Biedroń zadeklarował, że jest gotów do zawarcia koalicji z PO, jeśli ta partia „będzie miała szczęście i dostanie się do Sejmu”.

Fałszywie

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz może być zamieszany w fałszowanie podpisów na listach wyborczych – ustalili dziennikarze TVN, alarmując zarazem, że śledztwo białostockiej prokuratury w tej sprawie było blokowane. „Przyzwyczaiłem się już do roli najbardziej atakowanego przez stare układy polityka młodego pokolenia” – skomentował Andruszkiewicz.

Niejasno

„Czy pan prezydent jest teraz na nartach? Nie wiem, wie pan, no naprawdę... Wiem, gdzie jest pan prezydent, ale rzuca pan takie pytanie, czy pan prezydent jest na nartach... Pan prezydent po pierwsze nie ma urlopów, to jest służba 24 godziny na dobę. Wykonuje obowiązki zawsze, w tej chwili jest poza Warszawą, wykonuje swoje obowiązki na bieżąco” – powiedział rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski, dodając, że „pan prezydent pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 12 dni w miesiącu”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]