Ładowanie...
Kraj uciekających szans
Dla Unii to chwila przełomowa: rozszerzenie, spory o konstytucję i budżet na lata 2007-2013, napięcia w stosunkach z USA... Można nawet powiedzieć, że teraz decyduje się przyszłość Wspólnoty, przynajmniej na najbliższe kilkanaście lat. Tym samym kluczowa to chwila także dla Polski. Ale Polska - największy nowy kraj członkowski Wspólnoty - nie ma stabilnego rządu. Ekipa Marka Belki co prawda jest, ale jakby jej nie było: co najwyżej administruje państwem, a opozycja wciąż przypomina premierowi, by jego ministrowie nie śmieli podejmować strategicznych decyzji. Szczególnie w kwestiach dotyczących Unii.
A tymczasem, jak mówi “Tygodnikowi" Anna Wolff-Powęska, dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu, “globalizacja i głęboka transformacja nowych państw członkowskich sprawia, że trudno wyznaczyć dziś linię graniczną między polityką wewnętrzną a zagraniczną....
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]