Reklama

Kraj na wygnaniu

Kraj na wygnaniu

31.01.2016
Czyta się kilka minut
O. Zygmunt Kwiatkowski, jezuicki misjonarz pracujący w Syrii: Dlaczego nie słuchamy, co mówią nam Syryjczycy? Tych ludzi wyrzucono z ojczyzny. Chcą tam wrócić. To, że ugoszczę u siebie jednego potrzebującego, niestety nie rozwiąże problemu.
S

SZYMON ŁUCYK: Często dostaje Ojciec wieści od znajomych z Syrii? 

O. ZYGMUNT KWIATKOWSKI: Codziennie – od tych, którzy zostali w kraju, ale też od ich rodaków, którzy po wybuchu wojny znaleźli się w Szwecji, Francji czy innych państwach. Obecnie, po powrocie do Polski, przygotowuję internetowe rekolekcje po arabsku dla chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

W mediach słyszymy teraz o tragedii w oblężonym mieście Madaja, ale wielokrotnie większa tragedia rozgrywa się w dwumilionowym Aleppo. Od trzech miesięcy nie ma tam wody, prądu, oleju do ogrzewania. Ludzie głodują, marzną. Jest coraz gorzej.

Wojna także Ojca wypędziła z Syrii. Czy w regionie zostali jeszcze jacyś chrześcijańscy misjonarze?

W Iraku Kościoły chrześcijańskie właściwie przestały istnieć, funkcjonują jakby w...

12325

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]