Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.03.2023
Czyta się kilka minut
7–13 marca
Abp Salvatore Pennacchio / WIKIPEDIA / DOMENA PUBLICZNA
L

LEKCJA NIEROZWAGI

Prezydent Nikaragui polecił zawiesić stosunki dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską. Papież w niedawnym wywiadzie dla argentyńskiego portalu informacyjnego Infobae nazwał Daniela Ortegę „człowiekiem niezrównoważonym”. O prześladowaniach Kościoła w tym kraju piszemy w dziale Wiara.

LEKCJA DYPLOMACJI

Watykańska Dykasteria ds. Dialogu Międzyreligijnego oraz Muzułmańska Rada Starszych – międzynarodowa organizacja dążąca do zjednoczenia islamu i szerzenia kultury tolerancji – podpisały porozumienie, którego celem jest utworzenie stałej komisji ds. dialogu ­islamsko-chrześcijańskiego. To krok w zbliżeniu katolicyzmu do islamu zgodny z polityką Franciszka.

LEKCJA KLUCZENIA

Na zarzut braku przejrzystości Kościoła i nieinformowania ofiar o trwających bądź zakończonych procesach kanonicznych ustępujący nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio (na zdjęciu) odpowiedział w rozmowie z KAI: „Można twierdzić, że nie wszystko jest jeszcze optymalnie rozwiązane, ale wrażliwość w tym zakresie w Kościele stale rośnie”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]