Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

12.09.2022
Czyta się kilka minut
6–12 września
W

WSPÓLNOTA

Franciszek przesłał pozdrowienie do powstałej przy episkopalnej katedrze św. Jana w Nowym Jorku ekumenicznej Wspólnoty na Skrzyżowaniu (Community at the Crossing). Młodzi chrześcijanie z różnych Kościołów przez rok podejmują życie monastyczne, służąc jednocześnie potrzebującym.

MIGANIE

„Przyrównuję to do misji, bo żeby pracować na misjach, trzeba poznać nie tylko język, ale i kulturę, obyczaje” – powiedział o pracy wśród osób niesłyszących i o niezbędnej umiejętności migania ks. Tomasz Filinowicz, krajowy duszpasterz tej grupy. Na Jasnej Górze odbyła się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niesłyszących.

APATEIZM

Na apateizm (termin powstały z połączenia słów „apatia” i „teizm”) rozwijający się wśród młodzieży wskazał ks. Michał Wilkosz, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, podczas V Kongresu Rodzin Polonijnych w Carlsbergu. Zdaniem mówcy obojętność wobec religii jest dużo większym wyzwaniem niż ateizm.

GŁOSOWANIE

Sejm Łotwy na wniosek prezydenta przegłosował poprawkę do ustawy o Łotewskim Kościele Prawosławnym (ŁKP), która wyklucza jakikolwiek wpływ lub władzę Patriarchatu Moskiewskiego nad tym Kościołem – który dotychczas temu wpływowi podlegał.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]