Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

04.12.2017
Czyta się kilka minut
27 listopada – 3 grudnia
P

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Z inicjatywy Episkopatu już po raz 18. w drugą niedzielę Adwentu w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zebrane tego dnia pomogą w dokończeniu projektów w 14 krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W 2017 r. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie zrealizował 360 projektów na kwotę 2,25 mln zł.

Opus Dei szkoli polityków

Z kursu na hiszpańskiej IESE Business School korzysta 60 polskich urzędników, w tym dziesięciu wiceministrów – m.in. wiceszefowie resortu sprawiedliwości Patryk Jaki i Łukasz Piebiak, Jadwiga Emilewicz i Paweł Chorąży z Ministerstwa Rozwoju oraz wiceszef resortu środowiska Sławomir Mazurek – ustaliła „Rzeczpospolita”. Prowadzona przez Opus Dei uczelnia została wybrana z trzech propozycji – odpadły Stanford oraz Harvard Business School. Kurs finansowany jest z pieniędzy unijnych.

„Czarna Madonna” po romsku

Ukazał się pionierski „Romski modlitewnik i śpiewnik”. 200-stronicowa publikacja, zawierająca teksty modlitw i pieśni w większości w wersji dwujęzycznej, przygotowana została przez Instytut Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu.

Święta w internecie

W przygotowaniu do świąt Kościół wykorzystuje media społecznościowe. Ostatnio pojawiły się m.in. akcje #Roraty, #Adwent, #Wigilia czy #Pasterka. „Zamieszczając na Twitterze i Facebooku wpisy i zdjęcia z rorat, promujemy tę formę praktyk adwentowych, tworzymy także pewien rodzaj wspólnoty modlitewnej w internecie” – przekonuje rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]