Reklama

Konkubinat, dziecko, chrzest

Konkubinat, dziecko, chrzest

16.03.2003
Czyta się kilka minut
Sprawę udzielania chrztu dzieciom ze związków niesakramentalnych porządkuje w Archidiecezji Poznańskiej specjalna instrukcja abpa Stanisława Gądeckiego.

„Mając na uwadze dobro duchowe dzieci, jak również jednolitą praktykę udzielania sakramentu chrztu św. dzieciom, których rodzice żyją bez sakramentu małżeństwa, przypominam, że do chrztu należy dopuszczać wszystkie dzieci zgłoszone przez rodziców lub prawnych opiekunów, jeśli osoby te są wierzące i zobowiążą się, że dzieci będą wychowane w wierze, w której zostaną ochrzczone” - napisał metropolita poznański. Dokument na początku marca trafił do wszystkich proboszczów Archidiecezji.

Dlaczego został wydany? - Nie było tygodnia, żeby do Kurii nie docierały skargi na kapłanów, którzy robili problemy z ochrzczeniem dziecka urodzonego w związku niesakramentalnym - wyjaśnia ks. dr Jan Glapiak, przewodniczący Referatu ds. Sakramentów i Sakramentaliów w poznańskiej Kurii. - Ksiądz Arcybiskup zdecydował się więc na przypomnienie zasad, które wprawdzie zawarte są w „Instrukcji...

6517

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]