Reklama

Ładowanie...

Komu (nie) ufać w sprawie klimatu?

08.01.2023
Czyta się kilka minut
MATERIAŁ PARTNERA | Im bardziej zauważalne są konsekwencje kryzysu klimatycznego, tym mocniej słychać śmiechy tych, którzy jego istnieniu zaprzeczają. I trudno uznać, że to przypadek.
Niski poziom wody w Wiśle w pobliżu Warszawy. 19 kwietnia 2022 r. / LUKSZCZEPANSKI / ADOBE STOCK
N

Niezbyt często zdarza się, by świat nauki wypowiadał się jednomyślnie i nie pozostawiał złudzeń. Choć w przypadku kryzysu klimatycznego tak właśnie jest, wciąż nie brakuje osób podważających ustalenia naukowców. Czy można to zrozumieć?

Cóż... można.

 

Kryzys zaufania

Żyjemy w bardzo skomplikowanych czasach. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak łatwego dostępu do informacji – co oznacza dostęp również do tych informacji, które są sfabrykowane. Zachodni świat przedstawia się jako obrońca demokracji, a jednocześnie bez żadnych skrupułów robi interesy z antydemokratycznymi państwami, które łamią prawa człowieka na każdym kroku. Podczas pandemii jedni naukowcy popierali lockdowny, a inni im się kategorycznie przeciwstawiali. Media tłumaczą, dlaczego latanie samolotem jest złe dla klimatu, a obok dają reklamę wymarzonych wakacji na Dominikanie. Firmy chwalą się, jak...

8122

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]