Reklama

Kasa na bank

Kasa na bank

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Obok wielkich pieniędzy nie brakuje tu polityki i mocnych oskarżeń, a w tle czai się pytanie o przyszłość ponad dwóch milionów klientów. Już dawno spór wokół instytucji finansowej nie wzbudzał takich emocji jak próba wciągnięcia SKOK-ów pod nadzór państwa.
SKOK Stefczyka, Gdynia / fot. Rafal Malko / Agencja Gazeta
N

Nie wińcie nas. Nie jesteśmy bankiem" - tym hasłem w 2009 r., czyli w okresie kryzysu na światowych rynkach finansowych, reklamowały się Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo--Kredytowe, czyli popularne SKOK-i. Wywołały burzę, sprowadzając na siebie krytykę nie tylko przedstawicieli sektora bankowego, ale również Komisji Nadzoru Finansowego. Główny zarzut sprowadzał się do tego, że SKOK-i podważają bezpieczeństwo gromadzonych przez banki depozytów. Kasy nie pozostały dłużne, mówiąc, że gdyby rzeczywiście chciały dyskredytować banki, to dorzuciłyby jeszcze wzmiankę o opcjach walutowych, które pogrążyły wielu przedsiębiorców. Jak widać, "miłość" między konkurentami kwitnie.

Los bywa jednak przewrotny. Już niedługo może się okazać, że za sprawą ustawy - o której losach ma w tych dniach rozstrzygnąć Trybunał Konstytucyjny - SKOK-i trafią pod nadzór KNF i dostaną...

14782

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]