Ładowanie...
Kardynał Stanisław Dziwisz dla „Tygodnika Powszechnego”
Bardzo ważne jest także to, że Kongres odbył się w 70-lecie wybuchu II wojny światowej. Był jednocześnie przypomnieniem tragedii, jaką symbolizuje Auschwitz--Birkenau, ale i przemian w Polsce oraz w całym bloku wschodnim, które dokonały się przed 20 laty. Znamienne, że wielu polityków chciało zabrać głos na temat pokoju, pojednania i porozumienia. Oczywiście trudno ich wszystkich wymienić, ale lista jest imponująca. Patriarchaty Konstantynopola i Moskwy wydelegowały metropolitów, co pokazuje, że przywiązywały do Kongresu dużą wagę.
Pielgrzymowanie dla pokoju rozpoczął Jan Paweł II i pewnie dlatego krakowskie spotkanie było wielkim hołdem złożonym Karolowi Wojtyle. To się wciąż czuło i słyszało, a przykładem choćby przemówienie Ahmada Al-Tayyeba, rektora uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, który oświadczył, że muzułmanie nigdy nie zapomną tego, co Jan Paweł II...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]