Reklama

Jak grać z FIFA

Jak grać z FIFA

29.01.2007
Czyta się kilka minut
fot. P. Ulatowski /Agencja Gazeta
M

MICHAŁ KUŹMIŃSKI: - Futbol z pięknej gry stał się wielkim biznesem, to temat Pana książki "Beautiful Game?". Czym jest dziś piłka nożna?

DAVID CONN: - Dla piłki nożnej wielkie pieniądze z transmisji telewizyjnych i kontraktów reklamowych są często zbawienne - w Wlk. Brytanii mieliśmy skrajnie niebezpieczne stadiony, gdzie w latach 80. ginęli kibice, zatem fundusze na poprawę warunków okazały się bezcenne. Ale zamiast piłki dysponującej pieniędzmi mamy dziś pieniądze dysponujące piłką. Na naszych oczach niewielka grupa ludzi wzbogaciła się nieprawdopodobnie, większości zaś ceny biletów uniemożliwiają oglądanie meczów, więcej: rozpowszechnia się przekonanie, że piłka jest raczej biznesem niż sportem. Futbol mógłby być znacznie ważniejszy w wymiarze społecznym, gdyby był sportem z duszą.

- A jak postrzega Pan władze światowej piłki? Czy naprawdę...

9533

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]