Reklama

Heheszki

Heheszki

13.01.2020
Czyta się kilka minut
A dziś pobawmy się w proroctwa: o czym będziemy dyskutować w nadchodzącej przyszłości?
W

Wiadomo, że tematy takie jak nadciągająca katastrofa klimatyczna, niepewna przyszłość systemów emerytalnych albo #MeToo otwierające się w kolejnych środowiskach – czyli sprawy już mocno debatowane – na pewno będą się miały dobrze. Ale wydaje mi się, że w eterze powoli zaczynają krążyć nowe fluidy. Warto się im przyjrzeć. Mam wrażenie, że w 2020 r. zaczniemy kolejny raz inaczej mówić o świecie.

W „Le Figaro” (a potem u nas w formie przedruku w „Gazecie Wyborczej”) ukazał się wywiad z Frédérikiem Beigbederem, enfant terrible francuskiej literatury. Pisarz w swojej nowej książce, która ukazała się niedawno we Francji, oskarża wszechobecną kulturę szyderstwa. W wywiadzie przeprowadzonym z okazji premiery zastanawia się: „Nadmierny śmiech utorował drogę demagogom? Mogę się mylić, ale widzę, że nieustanny fun i szyderstwo ukazały swoją jałowość w tych krajach. Kiedy spędza...

5039

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Przecież z nowojorskiej powiastki można wysnuć i budujący wniosek - prognozy się nie ziściły :) Autorkę serdecznie pozdrawiam.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]