Reklama

Ładowanie...

Hazinu

07.09.2010
Czyta się kilka minut
Księga Powtórzonego Prawa 32, 1 - 32, 52
P

Pieśń Mojżesza zbliża nas do końca księgi Powtórzonego Prawa. Jest to pieśń przyszłości: zawiera w sobie obraz całej historii narodu od chwili wybrania po ostateczne zbawienie. Opowiada o tym, jak grzesznym i pozbawionym wszelkich zasług będzie lud Izraela, naród niestały, któremu brak wierności i rozsądku. Wiele razy zostanie ukarany, spotka go głód, a dzikie zwierzęta wbiją w Izraelitów swe kły. Ale mimo wszelkiego zła, jakiego oczekiwać można od potomków Jakuba, Bóg ochroni swój lud. Wybranie i miłość Boga nie są warunkowe. Odpowiedzialność Boga, nazywanego też Skałą, za los narodu nie podlega żadnym ograniczeniom. Nie jest relatywizowana. Bóg wybrał swój naród mimo jego wad i kłamstw, mimo że osiągnął czterdziesty dziewiąty stopień nieczystości.

Pieśń Mojżesza ma być przekazywana z pokolenia na pokolenie i śpiewana przed zgromadzeniem. Jest świadectwem...

4584

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]