Reklama

Gra pozorów

Gra pozorów

16.03.2010
Czyta się kilka minut
To już nawet nie jest zimny prysznic - na głowę Radosława Sikorskiego partyjni przyjaciele wylali kubeł zimnej wody. Dali mu sygnał: prawybory to teatr, nie wychodź poza rolę.
W

Wydawałoby się, że jeżeli PO zaczyna dbać o dobre imię Lecha Kaczyńskiego, znaczy to, że świat stanął na głowie. Z prezydenta kpili właściwie wszyscy politycy Platformy - od Andrzeja Halickiego, ekonomisty, piarowca i hodowcy dogów, który odkrył w sobie talenty konstytucjonalisty i zaczął pouczać Lecha Kaczyńskiego, jaka jest jego rola, przez Tomasza Arabskiego, własnym ciałem broniącego mu dostępu do samolotu, po Hannę Gronkiewicz-Waltz, Grzegorza Schetynę i samego Donalda Tuska. Klasą dla siebie był oczywiście Palikot, dopytujący, czy prezydent leczy się z alkoholizmu. Bronisław Komorowski, najzagorzalszy krytyk PiS od 2005 r., skrytykował nawet prezydenckie zaangażowanie w pomoc Gruzji.

Radosław Sikorski mógł być więc pewien, że atak na prezydenta jest tym, co w jego partii spodoba się najbardziej. Zresztą bądźmy szczerzy: autor szlagwortu o "dożynaniu...

5800

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]