Reklama

Głos z rynsztoka

Głos z rynsztoka

05.02.1995
Czyta się kilka minut
Od kilku lat próbuję pisać wiersze, urodziłem się w 1967 r., mam na półce kilka numerów bruLionu, które czasem przeglądam; poczułem się więc osobiście zainteresowany artykułami pp. Grzegorza Musiała (TP nr 1/95) i Juliana Kornhausera (TP nr 3/95), mówiącymi o literaturze pokolenia bruLionu. Po ich przeczytaniu odniosłem wrażenie, że obaj autorzy mają, delikatnie mówiąc, osobliwe pojęcie o temacie.
M

Miałem szczery zamiar podjąć dialog z ich tezami, jednak zanim doszedłem do połowy, ręce mi opadły. Stwierdzenia, z którymi usiłowałem polemizować, na zasadzie odbicia zwierciadlanego wymusiły na mnie ton agresywnego gówniarza, odpyskowującego starszym. Naprawdę nie potrafię swobodnie poruszać się w przestrzeni myślowej i językowej, wyznaczonej przez rewelacje o "sprowadzaniu twórczości do poziomu rynsztoka", czy "odnawianiu kultu prymitywu", oraz dramatyczne wizje młodych literatów w skórzanych kurtkach, z pejczami (???) i "kapką wiszącą u nosa". Chciałbym, żeby ktoś dosadnie i dobitnie odpowiedział obu panom, jednak sam jakoś... nie czuję chęci. Poniższy tekst nie będzie szczegółową polemiką, ale zbiorem kilku uwag luźno powiązanych tematyką "młodej literatury". Przepraszam, jeżeli komuś będzie przeszkadzać osobisty ton ("rozględzają swoje »ja«, »ja«"), jednak nikt nie...

14618

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]