Reklama

Finanse na tacy

Finanse na tacy

16.01.2005
Czyta się kilka minut
Abp Józef Życiński przedstawił coroczne sprawozdanie z budżetu archidiecezji lubelskiej za rok 2004. Zdaniem metropolity dzięki opublikowaniu bilansu opowieści o nadzwyczajnych finansach Kościoła okażą się produktem fantazji.

“W środowiskach poszukujących sensacji systematycznie bywają powtarzane wiadomości, iż Kościół Lubelski dysponuje wielkimi funduszami i zamierza nabyć dom towarowy, szpital MSW, hotele, stacje benzynowe - oświadczył abp Życiński. - Przedstawienie podobnych rozliczeń pozwala ukazać właściwy stan finansów Kościoła, który funkcjonuje przede wszystkim dzięki ofiarom wiernych dzielących troski ubożejącego środowiska".

Raport, opublikowany w internecie (www.kuria.lublin.pl) i zaprezentowany przez samego arcybiskupa na antenie miejscowego Radia Plus, uwzględnia budżet kurii, seminarium, lokalnego Caritasu oraz Funduszu Zapomogowego “Unitas". Świadomie pominięto działania charytatywne i inwestycje związane z indywidualnymi inicjatywami duszpasterzy.

W zeszłym roku archidiecezja zrealizowała plan finansowy: nie zaciągnęła nowych kredytów, dodatni...

2616

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]