Reklama

Ładowanie...

Działalność przyziemna

17.12.2018
Czyta się kilka minut
Gdy zabrakło im pieniędzy, by zapłacić za transport leków, wprowadziły Nową Ekonomiczeską Politikę. Tymczasowo.
Bogdana Pilichowska-Ragno i współpracowniczki w Aptekce Darów na osiedlu Widok, grudzień 2018 r. GRAŻYNA MAKARA
S

Spotykamy się na schodach do piwnicy.

– To taka nasza działalność przyziemna – mówi Bogdana Pilichowska-Ragno.

Środowy wieczór. W piwnicy kilkanaście kobiet zajmuje się swoją zwykłą środową robotą.

Przy wejściu podnoszona z jednej strony lada. W przyziemiu naprzeciw lady trzy biurka, kilka półek (do niedawna kuchennych), szafa (do niedawna parafialna). W rogu lodówka należąca wcześniej do Kazimierza Fugla, bez wnętrza, drzwi i elektryki, za to z kilkoma szufladami. Sejf.

1.

Bogdana Pilichowska-Ragno zapala papierosa: – Chodź, pokażę ci aptekę.

Za każdą półkę odpowiada jedna osoba. Zdarza się, że za więcej półek. Rzadziej: kilka osób za jedną półkę. To gwarantuje porządek.

Za fazę przedpółkową – Roman Soja, profesor, hydrogeograf, emerytowany, wciąż wykładający. To on zarządza segregacją transportów leków. Pomagają Bohdan Sawicki,...

15781

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]