Reklama

Dylemat Merkel

Dylemat Merkel

02.11.2007
Czyta się kilka minut
Niemiecki rząd chce otworzyć wBerlinie ośrodek muzealny, poświęcony wysiedleniom Niemców iinnych narodów Europy. Jednak nie nastąpi to szybko: chadeków isocjaldemokratów różni osoba Eriki Steinbach. Pierwsi chcieliby włączyć ją wprojekt, drudzy są przeciw. Kanclerz Merkel na razie nie zajęła stanowiska.
P

Przez jakiś czas wokół przewodniczącej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach było cicho. Ale znów zabrała głos - i od razu mamy awanturę. Tym razem jednak Steinbach kłóci się nie z Polakami czy Czechami. Awanturę wywołała we własnym kraju: wszystko wskazuje na to, że jej osoba stała się otwartą kością niezgody między czołowymi politykami dwóch wielkich obozów, które rządzą wspólnie Republiką Federalną - chadecją (CDU/CSU) i socjaldemokracją (SPD).

Co się stało? Dokładnie w dzień po polskich wyborach parlamentarnych Związek Wypędzonych obchodził okrągły jubileusz: pół wieku istnienia. Obecna na uroczystości Angela Merkel gratulowała Związkowi i obdarowała go szczególnym prezentem: zapowiedziała, że partie Wielkiej Koalicji doszły do porozumienia, jak upamiętnić wysiedlenia milionów Niemców i innych Europejczyków w XX w.

Prezent krył w sobie...

5751

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]