Reklama

Ładowanie...

Dobijanie mediów

07.11.2016
Czyta się kilka minut
Jest prawie tak stara jak turecka republika. Jest też jedną z ostatnich niezależnych gazet w kraju. Chyba już niedługo: tureckie władze wzięły na cel dziennik „Cumhuriyet”.
Demonstacja w obronie dziennika „Cumhuriyet”. Stambuł, 1 listopada 2016 r. Fot. Ozan Kose / AFP / EAST NEWS
K

Kolejny pucz przeciw opozycji” – taki tytuł znalazł się na pierwszej stronie „Cumhuriyet” w poniedziałkowym wydaniu z 31 października. W artykule mowa była o nowych aresztowaniach i zwolnieniach z pracy, których ofiarami padli ludzie mający inne poglądy niż obóz prezydenta Erdoğana, jak też o zamykaniu krytycznych wobec władz mediów, do czego doszło w poprzedni weekend.
Jednak nowy tydzień pracy ledwie się zaczął, a również dziennik „Cumhuriyet” sam stał się ofiarą działań władz. Policja dokonała rewizji w pomieszczeniach redakcji i mieszkaniach czołowych pracowników gazety. Jej redaktor naczelny Murat Sabuncu, wydawca Akın Atalay oraz 12 dziennikarzy i autorów zostało aresztowanych.
Pod absurdalnymi zarzutami
Wśród zatrzymanych jest też karykaturzysta i znany autor sztuk teatralnych oraz reżyser i felietonista w jednej osobie: Aydın Engin. Ten 75-...

5596

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]