Reklama

Dobijanie mediów

Dobijanie mediów

07.11.2016
Czyta się kilka minut
Jest prawie tak stara jak turecka republika. Jest też jedną z ostatnich niezależnych gazet w kraju. Chyba już niedługo: tureckie władze wzięły na cel dziennik „Cumhuriyet”.
Demonstacja w obronie dziennika „Cumhuriyet”. Stambuł, 1 listopada 2016 r. Fot. Ozan Kose / AFP / EAST NEWS
K

Kolejny pucz przeciw opozycji” – taki tytuł znalazł się na pierwszej stronie „Cumhuriyet” w poniedziałkowym wydaniu z 31 października. W artykule mowa była o nowych aresztowaniach i zwolnieniach z pracy, których ofiarami padli ludzie mający inne poglądy niż obóz prezydenta Erdoğana, jak też o zamykaniu krytycznych wobec władz mediów, do czego doszło w poprzedni weekend.
Jednak nowy tydzień pracy ledwie się zaczął, a również dziennik „Cumhuriyet” sam stał się ofiarą działań władz. Policja dokonała rewizji w pomieszczeniach redakcji i mieszkaniach czołowych pracowników gazety. Jej redaktor naczelny Murat Sabuncu, wydawca Akın Atalay oraz 12 dziennikarzy i autorów zostało aresztowanych.
Pod absurdalnymi zarzutami
Wśród zatrzymanych jest też karykaturzysta i znany autor sztuk teatralnych oraz reżyser i felietonista w jednej osobie: Aydın Engin. Ten 75-...

5596

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]