Reklama

Do redaktora „Magazynu 24 godziny"

Do redaktora „Magazynu 24 godziny"

12.09.2006
Czyta się kilka minut
Panie Redaktorze, gdy Pana słucham i oglądam, nie mam wątpliwości, że pełni Pan "misję medialną". Tyle jest w Panu przekonania o wadze poruszanych spraw, tyle determinacji w pytaniach zadawanych gościom. Tej wątpliwości więc nie mam (a nawet co do jej braku umacniam się z programu na program). Mam natomiast pytanie, które coraz bardziej mnie uwiera: czy wszystkie drogi pełnienia tej misji rzeczywiście prowadzą do celu?
3

31 sierpnia wśród zaproszonych przez Pana gości był Andrzej Gwiazda, kiedyś jeden z najważniejszych ludzi "Solidarności". Była właśnie rocznica podpisania Porozumień i oczywistość jego obecności nie podlegała kwestii. Ale Pan nie zamierzał wcale z nim rozmawiać na temat rocznicy. Zadał mu Pan od razu na wejściu pytanie: dlaczego na tym święcie nie spotkali się Lech Wałęsa i obecny Prezydent RP, kiedyś jego bliski współpracownik. Pytanie powtarzali sobie, rzecz jasna, wszyscy, którzy telewizyjne skrawki uroczystości oglądali, bo wszystkich to obeszło i niewątpliwie zabolało. Ale wyznaję: zdumiałam się słysząc, że pyta Pan o to Andrzeja Gwiazdę. Cóż mógł na ten temat powiedzieć on, od tylu lat zagorzały Lecha Wałęsy oponent, współautor niedawnego listu popierającego insynuacje wiceministra Macierewicza? Oczywiście usłyszeliśmy długi wywód zaczynający się od wyznania, że sam...

2845

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]