Reklama

Do Europy z wiarą

Do Europy z wiarą

02.05.2004
Czyta się kilka minut
Kilka tysięcy wiernych z kraju i zagranicy wzięło udział w dorocznych uroczystościach odpustowych ku czci patrona Polski - św. Wojciecha. W przededniu naszego wejścia do UE duchowni prosili wiernych, aby zanieśli tam świadectwo wiary.
-

- Nie chodzi o to, żebyśmy tylko brali i liczyli to, co nam łaskawie odliczą, tylko byśmy włączyli się w kreację tego lepszego świata, w którym nie dominuje tylko jeden płaski wymiar, ale dochodzi do głosu wymiar wertykalny, a więc ten idący ku niebu, ku wartościom, ku świadectwu, które daje ciągle Ewangelia - mówił w czasie niedzielnej Sumy odpustowej kard. Józef Glemp. - Napełnieni siłą Ewangelii możemy mówić o niej światu, który pogrążył się w dobrobycie, który pragnie tylko liczyć i liczyć, coraz więcej zyskiwać i brnąć dalej w defraudacjach, i oskarżać się, i kłócić.

Zaś bp Stanisław Wielgus nawoływał wręcz polskich katolików, by ratowali “ulegającą pogaństwu" Europę. - Pan Bóg potrzebuje właśnie naszych umysłów, naszych serc, naszych rąk, naszej gorącej wiary, aby ten świat i tę ulegającą pogaństwu Europę ratować przed nią samą, ulegającą bezbożnictwu....

4445

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]