Reklama

Ładowanie...

Do Europy z wiarą

02.05.2004
Czyta się kilka minut
Kilka tysięcy wiernych z kraju i zagranicy wzięło udział w dorocznych uroczystościach odpustowych ku czci patrona Polski - św. Wojciecha. W przededniu naszego wejścia do UE duchowni prosili wiernych, aby zanieśli tam świadectwo wiary.
-

- Nie chodzi o to, żebyśmy tylko brali i liczyli to, co nam łaskawie odliczą, tylko byśmy włączyli się w kreację tego lepszego świata, w którym nie dominuje tylko jeden płaski wymiar, ale dochodzi do głosu wymiar wertykalny, a więc ten idący ku niebu, ku wartościom, ku świadectwu, które daje ciągle Ewangelia - mówił w czasie niedzielnej Sumy odpustowej kard. Józef Glemp. - Napełnieni siłą Ewangelii możemy mówić o niej światu, który pogrążył się w dobrobycie, który pragnie tylko liczyć i liczyć, coraz więcej zyskiwać i brnąć dalej w defraudacjach, i oskarżać się, i kłócić.

Zaś bp Stanisław Wielgus nawoływał wręcz polskich katolików, by ratowali “ulegającą pogaństwu" Europę. - Pan Bóg potrzebuje właśnie naszych umysłów, naszych serc, naszych rąk, naszej gorącej wiary, aby ten świat i tę ulegającą pogaństwu Europę ratować przed nią samą, ulegającą bezbożnictwu....

4445

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]