Reklama

Dla kogo

Dla kogo

01.12.2009
Czyta się kilka minut
Niedawno wybrano po raz pierwszy najwyższych urzędników Unii, czyli Przewodniczącego Rady, zwanego też Prezydentem, i Ministra Spraw Zagranicznych.
N

Następnego dnia przetoczył się przez cały kontynent lament mediów, które narzekały, że wybrano ludzi niewyróżniających się, zamiast ludzi znanych, wybitnych, wielkich indywidualistów mających swoją wizję.

Już ja widzę tych indywidualistów, którzy nie tylko wizję, ale każdą decyzję muszą uzgodnić i przekonać do niej 26 dużych, średnich i małych państw

(bo tylko rodacy poprą w ciemno).

Ja myślę, że to powinni być ludzie uczciwi, inteligentni, kompetentni, o dużych zdolnościach organizacyjnych i przyjaznym stosunku do świata.

Bo to są ludzie dla Unii, a nie dla mediów.

Dwa podpisy

(czyli parafraza wiersza Tuwima "Dwa wiatry")

Jeden podpis znad Wełtawy

Drugi podpis - aż z Warszawy

A gdyby nie podpisali

...
2218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]