Reklama

Dakar – poczekalnia

Dakar – poczekalnia

03.09.2007
Czyta się kilka minut
fot. ANNA NASIŁOWSKA
C

Co robić w Dakarze, ostatniego dnia przed wylotem, gdy prawie wszystkie pieniądze zostały już wydane? Co robić w upale, gdy klucz do pokoju hotelowego został już oddany, a bagaże spoczywają w recepcji? Co robić przed podróżą, tak aby nie naruszyć żelaznego kapitału na taksówkę? Jest czas i zarazem nie ma go wcale, bo trzeba gospodarować nim oszczędnie, nie ryzykować spóźnienia na samolot. Pozostaje dzień, po którym nie oczekuje się ważnych rzeczy, czas do stracenia - poczekalnia.

Słońce praży, posuwam się powoli, z godnością. Idę na basen, leżę w cieniu. Trochę drobnych zostało, można więc pomyśleć o kupieniu czegoś do zjedzenia, co dałoby się zabrać na lotnisko. Przy drodze przelotowej jest stacja benzynowa, tam trzeba się udać, bo w hotelu nie ma nic. Po drodze zajrzałam do kiosku. Leżało tam kilka miejscowych dzienników.

- Jaki jest...

14867

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]