Reklama

Ładowanie...

Dakar – poczekalnia

03.09.2007
Czyta się kilka minut
fot. ANNA NASIŁOWSKA
C

Co robić w Dakarze, ostatniego dnia przed wylotem, gdy prawie wszystkie pieniądze zostały już wydane? Co robić w upale, gdy klucz do pokoju hotelowego został już oddany, a bagaże spoczywają w recepcji? Co robić przed podróżą, tak aby nie naruszyć żelaznego kapitału na taksówkę? Jest czas i zarazem nie ma go wcale, bo trzeba gospodarować nim oszczędnie, nie ryzykować spóźnienia na samolot. Pozostaje dzień, po którym nie oczekuje się ważnych rzeczy, czas do stracenia - poczekalnia.

Słońce praży, posuwam się powoli, z godnością. Idę na basen, leżę w cieniu. Trochę drobnych zostało, można więc pomyśleć o kupieniu czegoś do zjedzenia, co dałoby się zabrać na lotnisko. Przy drodze przelotowej jest stacja benzynowa, tam trzeba się udać, bo w hotelu nie ma nic. Po drodze zajrzałam do kiosku. Leżało tam kilka miejscowych dzienników.

- Jaki jest...

14867

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]