Reklama

Ładowanie...

Czytelnik ponad wszystko

26.10.2003
Czyta się kilka minut
Tabloid to nie tylko popularna gazeta o niskiej cenie i określonym formacie: to sposób patrzenia na świat, wrażliwość, estetyka - wszystko w jednym.
M

Media fiction, czyli dzień pierwszy

Noc z 21 na 22 października była jedną z najcięższych w zawodowej karierze Mariusza Ziomeckiego. Rano naczelny “Super Expressu" (290 tys. nakładu) z przejęciem oglądał pierwszy numer nowego konkurencyjnego dziennika, którego tytuł znał od tygodnia, o którym myślał od wielu miesięcy, który próbował sobie wyobrażać i do którego odeszła część jego zespołu. Porównywał go z własną gazetą, szukał mocnych i słabych punktów, zastanawiał się nad strategią obronną. Zbigniew Benbenek, szef wydawnictwa, (w którym po 50 proc. udziałów mają polski Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe i szwedzki Bonnier) nie ukrywa, że walka z konkurencją może kosztować firmę 10 do 20 mln dolarów.

Podobna nerwowość panowała tego ranka w “Gazecie Wyborczej" (średnio 400 tys. nakładu), która po “Super Expressie" może...

13288

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]