Reklama

Hieny sięgnęły bruku

Hieny sięgnęły bruku

19.10.2014
Czyta się kilka minut
Skrajny cynizm tabloidów to broń obosieczna. Ostatnie tygodnie pokazują, że nasza wrażliwość może im zagrozić.
Fot. Chris Ryan / GETTY IMAGES
N

Nie ma świętości – taką myśl trudno odpędzić, gdy media przetwarzają śmierć lubianej aktorki w rzewną operetkę. I trudno akceptować nadużycie, mimo że od dawna oswajamy się z pseudodziennikarską bezwzględnością, a czasem zasilamy ją swoim wścibstwem. Znamy rozmienianie śmierci na drobne – byliśmy jej świadkami po odejściu Jana Pawła II i po katastrofie smoleńskiej. Wtedy jeszcze słowa o szoku wywołanym naruszaniem intymności cierpienia czy żałoby brzmiały autentycznie.
Dziś oburzenie na bezczelność tabloidów, wyrażane przez Monikę Olejnik czy Tomasza Lisa, których rola w kształtowaniu charakteru polskich mediów jest dwuznaczna, nie tylko nie robi wrażenia, ale przypomina, że nie ma nikogo, kto mógłby przekonująco wzywać do opamiętania. Nikogo poza zdrowym rozsądkiem i wyczuciem, czyli nami samymi.
W brukowym bębnie mieszają się znaczenia i wartości tak dalece i z takim...

12142

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]