Reklama

Cztery lata w słońcu

Cztery lata w słońcu

26.11.2018
Czyta się kilka minut
Wiem, kto na pewno sięgnie po tę książkę. Po pierwsze, wielbiciele pisarstwa Lawrence’a Durrella (1912–1990), autora „Kwartetu aleksandryjskiego” i „Kwintetu awiniońskiego”, przyjaciela Henry’ego Millera.
P

Po drugie, ci, którzy kochają wspomnienia z dzieciństwa na Korfu autorstwa Geralda Durrella (1925–1995), w wieku dojrzałym działacza na rzecz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem i twórcy ogrodu zoologicznego na Jersey. Trzy tomy tych wspomnień to idylliczny i niezwykle zabawny portret rodziny (bracia Lawrence, Leslie i Gerald, siostra Margo i ich matka Louisa), która w połowie lat 30. zeszłego wieku opuszcza zadeszczoną i reumatyczną Anglię, by na cztery lata przenieść się na słoneczną wyspę. Michael Haag zebrał, uporządkował, a niekiedy sprostował fakty dotyczące pobytu Durrellów na Korfu (jak mawiała Margo Durrell: „Jeśli chodzi o moją rodzinę, to nigdy nie wiem, co jest prawdą, a co fikcją”). Książka nie ogranicza się do czterech lat greckiej idylli, ale opisuje też wcześniejsze dzieje Durrellów i opowiada o ich dalszych, wojennych i powojennych losach – poznajemy więc także...

2490

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]