Reklama

Czego Papież nie powiedział

Czego Papież nie powiedział

18.06.2007
Czyta się kilka minut
Najpierw grupa katolickich demokratów z Izby Reprezentantów USA skrytykowała uwagi Benedykta XVI na temat meksykańskich polityków, którzy niedawno poparli legalizację aborcji. W odpowiedzi amerykańscy biskupi skrytykowali demokratów. Zrobiło się tak gorąco, że interweniował watykański sekretarz stanu.
-

---ramka 519641|prawo|1---9 maja 2007 r., podczas papieskiego lotu do Brazylii, na pokładzie samolotu dziennikarze zapytali Benedykta XVI, czy byłby za ekskomuniką meksykańskich polityków-katolików, którzy poparli legalizację aborcji. Papież odpowiedział pozytywnie, podkreślając, że sankcję przewiduje prawo kanoniczne: "O ekskomunice mówi Kodeks Prawa Kanonicznego. Taka śmierć niewinnej istoty, nienarodzonego dziecka, jest niewyobrażalna. To nie jest rzecz dowolna i Kościół wyraża szacunek dla życia i dla jednostek od pierwszej chwili poczęcia" - powiedział Benedykt XVI.

Jeszcze tego samego dnia ks. Frederico Lombardi, rzecznik prasowy Watykanu, wyjaśnił, że zarówno biskupi Meksyku, jak i Papież, nie ekskomunikowali polityków z tego kraju. Ale - dodał - "legalizacja aborcji nie da się pogodzić z udziałem w Eucharystii". Gdy dziennikarze zapytali go, czy...

6727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]