Reklama

Czas równoległy

Czas równoległy

06.04.2007
Czyta się kilka minut
Leonard Cohen i Anjani Thomas
P

PIOTR KACZKOWSKI: - Jaka jest historia dwóch linijek tekstu: "There is the perfume burning in the air, a bit of beauty everywhere" (perfumy płoną w powietrzu, trochę piękna wszędzie)?

ANJANI THOMAS: - Leonard, poszukując czegoś, co mógłby podarować archiwum Uniwersytetu w Toronto, trafił na fragment swojego wiersza pt. "Blue alert" - właśnie go wydrukował i planował podłożyć do niego muzykę. Zobaczyłam ten fragment na biurku i uznałam, że to najpiękniejszy tekst, z jakim się zetknęłam. Słowa takie jak "perfumy" i "piękno", a zaraz po nich "szrapnel" i "żołnierz" wydały mi się tak szokująco przeciwstawne, a jednocześnie tak uderzające, że zapragnęłam je zaśpiewać. Poprosiłam o ten tekst, by napisać do niego piosenkę. Nie wiem, co mnie podkusiło, nigdy wcześniej nikogo o to nie prosiłam.

- Czy to prawda, że Leonard dał Ci ten tekst na całe dwie...

5550

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]