Reklama

Czas równoległy

Czas równoległy

06.04.2007
Czyta się kilka minut
Leonard Cohen i Anjani Thomas
P

PIOTR KACZKOWSKI: - Jaka jest historia dwóch linijek tekstu: "There is the perfume burning in the air, a bit of beauty everywhere" (perfumy płoną w powietrzu, trochę piękna wszędzie)?

ANJANI THOMAS: - Leonard, poszukując czegoś, co mógłby podarować archiwum Uniwersytetu w Toronto, trafił na fragment swojego wiersza pt. "Blue alert" - właśnie go wydrukował i planował podłożyć do niego muzykę. Zobaczyłam ten fragment na biurku i uznałam, że to najpiękniejszy tekst, z jakim się zetknęłam. Słowa takie jak "perfumy" i "piękno", a zaraz po nich "szrapnel" i "żołnierz" wydały mi się tak szokująco przeciwstawne, a jednocześnie tak uderzające, że zapragnęłam je zaśpiewać. Poprosiłam o ten tekst, by napisać do niego piosenkę. Nie wiem, co mnie podkusiło, nigdy wcześniej nikogo o to nie prosiłam.

- Czy to prawda, że Leonard dał Ci ten tekst na całe dwie...

5550

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]