Reklama

Czas przebudzenia

Czas przebudzenia

06.02.2006
Czyta się kilka minut
A

ANNA MATEJA: - Tragedia w Chorzowie stawia wiele pytań, z reguły dość konkretnych, odnoszących się do okoliczności. A gdyby zapytać: czy współczesny człowiek żyje na wulkanie? Zbudowaliśmy cywilizację, by zadomowić się w naturze, jednak takie katastrofy jak na Śląsku uświadamiają nam, ile sami na siebie zastawiamy pułapek.

JACEK HOŁÓWKA: - Życie na wulkanie i cywilizacja ryzyka to nie tylko zagrożenia. Oczywiście, nikt nie chce się ocierać o śmierć, ale już ekscytacja jest atrakcyjna dla znacznej części populacji. Jedni uprawiają bungee-jumping, inni boks. Nie brakuje ludzi, którzy smakują niebezpieczeństw, by sprawdzić, czy w trudnej sytuacji dadzą sobie radę. Takie zachowania nasiliły gry komputerowe, stępiając naszą wrażliwość i wprowadzając w świat realno-wirtualny. A to może być uwodzicielskie: akceptacja wysokiego ryzyka w grach komputerowych może...

11977

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]