Reklama

Ładowanie...

Marcin Gorazda (ur. 1971) doktor filozofii, adwokat, specjalista od prawa podatkowego. Zajmuje się filozofią nauki, a w szczególności filozofią nauk społecznych i filozofią ekonomii. Z tej ostatniej prowadził szereg wykładów popularnonaukowych, jak też kursowych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, których owocem jest książka Filozofia ekonomii (Copernicus Center Press, 2014).


Wykłady

 

Artykuły

14.05.2018
COPERNICUS FESTIVAL 2018 | Według Roberta Franka o sukcesie ekonomicznym decyduje przypadek. Trudno jednak nam w to uwierzyć, co prowadzi do szkodliwych konsekwencji społecznych.
19.09.2017
Daniel M. Hausman, filozof ekonomii: Nie znamy i nie widzimy ludzi, których szansę ocalenia odrzucamy. Ale nie możemy skupiać się tylko na tych, którym współczujemy.
01.07.2015
W niniejszym tekście, ze względu na obszerność podzielonym na dwie części, chciałbym zmierzyć się raz jeszcze z problem granic wyjaśnienia naukowego, czy też szerzej granic nauki.
02.02.2014
W znanym, zwłaszcza młodszemu pokoleniu filmie Strażnicy (Watchmen) widzowie spotykają się z intrygującą postacią Rorschacha, występującego w kostiumie, na którym pojawiają się...

Książki