Reklama

Czas dla Pana Boga (1)

Czas dla Pana Boga (1)

30.11.2003
Czyta się kilka minut
Czas przedświąteczny obejmuje nas jakby z zewnątrz, niezależnie od naszej woli. Po prostu przychodzi. A równocześnie słyszymy zaproszenie, by z niego skorzystać. Teraz. Nazwany zostaje “czasem sposobnym". Możemy weń wejść albo nie, przejść obok albo znaleźć się w samym środku. To jest nasz wybór. Wybór każdego człowieka z osobna, ponieważ jest to czas dla Pana Boga.
R

Relacja z Bogiem to najbardziej osobista sprawa człowieka. Czas przedświąteczny jest naszym, moim czasem dla Pana Boga. Wystarczy zdać sobie sprawę, jak bardzo głęboko i trwale tkwię w świeckości życia, by dotarło do mojej świadomości, że zwrócenie czasu ku Bogu to jest decyzja, nad którą nie ma większej i ważniejszej. Opanowuje nas wtedy przede wszystkim chęć ucieczki. “Uciekałem przed Tobą w popłochu" - napisał Jerzy Liebert. Tu nie chodzi jeszcze o żadne decyzje szczegółowe, o żadne dalsze wybory. Tylko ten podstawowy: pozostać wobec Boga. W pierwszym momencie to jakby całkowita pustka, jakby utracenie nie tylko świata, ale także i siebie. Żyję przecież w każdej chwili tysiącami pragnień i potrzeb, odczuć i decyzji. Czegoś chcę i na coś czekam, coś mnie pochłania, przyciąga albo odrzuca, czegoś się boję, a czegoś bardzo potrzebuję. I wydaje się, że w tym jestem sobą...

2932

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]