Reklama

Czarna mamba

Czarna mamba

05.03.2008
Czyta się kilka minut
Nie znosi podlizywać się politykom i jeść w pracy. Dla przeciwników "nawiedzona baba". Dla zwolenników "dziewucha z jajami". I choć nie bryluje w mediach, Polacy uważają ją za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w kraju.
Anna Streżyńska / Fot. Bogdan Krężel
P

Pewnego dnia zabolała ją głowa i zemdlała. Potem się ocknęła i usiadła za biurkiem. Tylko później, nie wiedzieć czemu, nie mogła utrzymać się w pionie; ciało jakoś przechylało się w lewo. Jak to zobaczył jeden z kolegów, to zawiózł ją do szpitala.

Sprawa mózgu

Natychmiast trafiła na stół - to był krwiak, lekarze mówili, że zapewne na tle ciśnieniowym, dlatego że naczynia krwionośne ma słabe, bo niedospane i niedożywione. Miała dwie trepanacje czaszki. Nakazali pół roku zwolnienia, wróciła po dziewięciu dniach.

- Wiedziałam, że dłużej nie mogę, bo to byłby dla Urzędu cios w plecy, wszystko by się rozleciało. Poza tym sama bym nie wytrzymała - mówi Anna Streżyńska. Zatem nakładała chustkę, która zasłaniała pół ogolonej głowy (drugiej połowy ruszyć nie pozwoliła) w taki sposób, żeby wyglądało, że ma z tyłu koński...

22653

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]