Reklama

Czar dwóch kółek

Czar dwóch kółek

28.04.2006
Czyta się kilka minut
Nie, nie będzie to, skądinąd obiecujący, felieton o urokach publicznych toalet. Będzie to fragment z wyznań upadłego cyklisty.
W

W Poniedziałek Wielkanocny, niepomny przestróg matki, która od dziecka ostrzegała mnie, żebym nie uprawiał sportu, bo się zmęczę, wsiadłem na mój błyszczący od nowości rower i pomknąłem chyżo w siną i drżącą od niepewności dal. Jeszcze do niedawna byłem dumnym i nostalgicznym posiadaczem niezawodnego pojazdu pod niezbyt wyrafinowaną nazwą Rekord 10, na którym zadawałem szyku od podstawówki. Gdy jednak po latach udręczania ciała i umysłu przez czytanie i pisanie niezrozumiałych książek zostałem wreszcie profesorem krakowskiej uczelni, postanowiłem dla lepszego samopoczucia odmienić swój status społeczny i przesiadłem się z komunistycznej kolarzówki na szwajcarskie cudo z zawrotną ilością kombinacji przerzutkowych i dynamem wpuszczonym w przednią piastę.

Wychowałem się w mieście, gdzie rower stanowił najczęściej przepustkę do sportu, w którym rzeczywiście o...

10450

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]