Reklama

Ładowanie...

Czar dwóch kółek

28.04.2006
Czyta się kilka minut
Nie, nie będzie to, skądinąd obiecujący, felieton o urokach publicznych toalet. Będzie to fragment z wyznań upadłego cyklisty.
W

W Poniedziałek Wielkanocny, niepomny przestróg matki, która od dziecka ostrzegała mnie, żebym nie uprawiał sportu, bo się zmęczę, wsiadłem na mój błyszczący od nowości rower i pomknąłem chyżo w siną i drżącą od niepewności dal. Jeszcze do niedawna byłem dumnym i nostalgicznym posiadaczem niezawodnego pojazdu pod niezbyt wyrafinowaną nazwą Rekord 10, na którym zadawałem szyku od podstawówki. Gdy jednak po latach udręczania ciała i umysłu przez czytanie i pisanie niezrozumiałych książek zostałem wreszcie profesorem krakowskiej uczelni, postanowiłem dla lepszego samopoczucia odmienić swój status społeczny i przesiadłem się z komunistycznej kolarzówki na szwajcarskie cudo z zawrotną ilością kombinacji przerzutkowych i dynamem wpuszczonym w przednią piastę.

Wychowałem się w mieście, gdzie rower stanowił najczęściej przepustkę do sportu, w którym rzeczywiście o...

10450

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]