Reklama

Co, jeśli nie Hyperloop?

Co, jeśli nie Hyperloop?

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Próżniowa kolej to nie jedyny pomysł na transportową rewolucję.
Fot. YOUTUBE

TIRolejbusy

Ciężarówek nie lubi nikt, zwłaszcza miłośnicy czystego powietrza. Ale Siemens i Scania testują w Los Angeles i w Szwecji pomysł, który może pozwolić mieszkańcom przemysłowych okolic odetchnąć z ulgą. To e-autostrada: odcinek drogi z rozpostartą nad nią trakcją i ciężarówki wyposażone w pantografy.

Chińskie autobusy-potwory

Przewożące tysiąc osób jednocześnie drogowe kolosy, które jak ruchomy tunel okrakiem suną nad drogami, już w przyszłym roku mają być testowane w Chinach jako alternatywa dla metra. Budowa szyn bądź wydzielenie specjalnych pasów po obu stronach drogi ma być o wiele tańsze i prostsze od drążenia tuneli. Oby tylko na drodze nie znalazł się żaden wiadukt.

Pasażerskie drony

Chiński eHang, napędzany małymi silniczkami elektrycznymi, nie stwarza problemu ze szkoleniem pilota...

1539

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]