Reklama

Cichy sukces Grupy Trzymającej Media

Cichy sukces Grupy Trzymającej Media

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Dwa lata temu, w samym środku afery Rywina, wybory nowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wzbudzały wiele emocji. Jednak nawet wówczas lewica nie ugięła się i obsadziła swoimi ludźmi wszystkie wakujące stanowiska. Daniem głównym był Ryszard Ulicki, były kierownik wydziału propagandy i agitacji komitetu wojewódzkiego PZPR.
O

Obecnie Grupie Trzymającej Media, czyli lewicowo-ludowej koalicji, obsadzanie stanowisk w Radzie przyszło jeszcze łatwiej. Media zajęte samorozwiązaniem Sejmu, dymisją rządu i wyjazdem prezydenta do Moskwy prawie nie zauważyły kolejnego i poważnego sukcesu GTM: Juliusza Brauna (UW) i Jarosława Sellina (prawica) zastąpili w KRRiT Andrzej Kneifel i Andrzej Zieliński. Pierwszy, uważany za człowieka Ryszarda Pacławskiego (zawieszonego członka zarządu TVP związanego z Ordynacką), był kandydatem SLD, SdPl i PSL. Drugiego, ministra łączności w rządzie SLD-PSL, poparli ludowcy i socjaldemokraci. Po tym głosowaniu udział czerwono-zielonej koalicji w KRRiT wzrósł do 8 z 9 jej członków. Opozycja nie zdołała zablokować głosowania.

Warto zwrócić uwagę, że po aferze Rywina liderzy socjaldemokracji wypowiadali się nader krytycznie o lewicowo-ludowej dominacji w organie...

1650

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]