Reklama

"Chciałbym, aby ta śmierć nie nadeszła"

"Chciałbym, aby ta śmierć nie nadeszła"

10.04.2005
Czyta się kilka minut
Wiktor Juszczenko: - Nie przechodzą mi przez gardło słowa o tym, że to wszystko przechodzi już do przeszłości.
M

MAŁGORZATA NOCUŃ, ANDRZEJ BRZEZIECKI, WACŁAW RADZIWINOWICZ: - Rozmawiamy w chwili, gdy z Watykanu napływają coraz smutniejsze wiadomości: że Jan Paweł II umiera.

WIKTOR JUSZCZENKO: - Swoim życiem, postawą i tym, co mówił Jan Paweł II dawał światu wielką nadzieję. I dla tej nadziei wciąż powinno być na świecie miejsce. Dlatego myślę o Nim z wiarą. Proszę Boga, modlę się do Stwórcy, aby dał Papieżowi siłę. Boli mnie myśl o cierpieniu Papieża, o tym, co czuł i przeżywał. Jest mi z tym ciężko. Chciałbym, żeby ta śmierć nie nadeszła...

Ale wiem, że Jan Paweł II może bez obaw stanąć przed obliczem Pana i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Przeszedł bowiem przez życie z niebywałą godnością i wspaniale wypełniał obowiązki pontyfikatu. Dlatego chylę czoła przed tym człowiekiem.

- Jak Pan Prezydent ocenia...

3585

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]