Reklama

Biskupi i futbol

Biskupi i futbol

03.07.2006
Czyta się kilka minut
Oprócz reform na szczytach Kurii Rzymskiej, Benedykt XVI wprowadza również zmiany w Kościołach lokalnych. Nowymi członkami Episkopatu Francji zostali sędzia piłkarski oraz popularny wśród młodzieży były rzemieślnik.
2

28 czerwca Papież nominował o. Dominique'a Lebruna nowym biskupem Saint-Étienne, a o. Jacquesa Blaquarta biskupem pomocniczym diecezji Bordeaux. "Zmiany te mogą wnieść powiew życia do Kościoła" - uznała francuska prasa. Katolicki dziennik "La Croix" pisze nawet o "rewolucyjnych zmianach w Episkopacie".

Obaj duchowni znani są we Francji z dość oryginalnych pomysłów. 49-letni o. Lebrun, oprócz pełnienia funkcji proboszcza jednej z parafii w Paryżu, od 12 lat pracuje jako sędzia piłkarski. Boisko traktuje jako pasję i... pole ewangelizacji. - Dzień zaczynam od Mszy, a kończę meczem - śmieje się w rozmowie z "TP". O nominacji biskupiej dowiedział się podczas obiadu z animatorami grup imigrantów. - Akurat Francja grała z Hiszpanią - opowiada - przebieraliśmy więc trochę nogami, bo nie mogliśmy oglądać meczu. Nic jednak nie zastąpi wspaniałej atmosfery naszych...

3661

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]