Reklama

Ładowanie...

Biskupi i futbol

03.07.2006
Czyta się kilka minut
Oprócz reform na szczytach Kurii Rzymskiej, Benedykt XVI wprowadza również zmiany w Kościołach lokalnych. Nowymi członkami Episkopatu Francji zostali sędzia piłkarski oraz popularny wśród młodzieży były rzemieślnik.
2

28 czerwca Papież nominował o. Dominique'a Lebruna nowym biskupem Saint-Étienne, a o. Jacquesa Blaquarta biskupem pomocniczym diecezji Bordeaux. "Zmiany te mogą wnieść powiew życia do Kościoła" - uznała francuska prasa. Katolicki dziennik "La Croix" pisze nawet o "rewolucyjnych zmianach w Episkopacie".

Obaj duchowni znani są we Francji z dość oryginalnych pomysłów. 49-letni o. Lebrun, oprócz pełnienia funkcji proboszcza jednej z parafii w Paryżu, od 12 lat pracuje jako sędzia piłkarski. Boisko traktuje jako pasję i... pole ewangelizacji. - Dzień zaczynam od Mszy, a kończę meczem - śmieje się w rozmowie z "TP". O nominacji biskupiej dowiedział się podczas obiadu z animatorami grup imigrantów. - Akurat Francja grała z Hiszpanią - opowiada - przebieraliśmy więc trochę nogami, bo nie mogliśmy oglądać meczu. Nic jednak nie zastąpi wspaniałej atmosfery naszych...

3661

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]